Youtube'dan Video ve Mp3 İndirmek [Programsız!]

Dünyanın en çok video izlenen sitesi Youtube, ülkemizde de oldukça revaçta. Bugünlerde 7. yaşını kutlayan Youtube, hâla büyük bir kısmın en sevdiği video sitesi. Hâl böyle olunca da insanlar gerek internet olmadan video izlemek, gerek telefon ve diğer medya oynatıcılarına aktarmak için Youtube videolarını indirmenin yollarını arıyorlar.

 

Onlarca Youtube Downloader türevi program var. Ancak bunların hiç birine gerek yok. Çünkü çevrimiçi olarak bunu sizin için yapan siteler de var. Program varken neden site aracılığıyla video indireyim diyecek olursanız; zaten bir videoyu izleyip programa atmanız için de internet bağlantısı gerekiyor. Ayrıca zaten stabil tutulması gereken Windows’a böyle reklamlı ve güvenilmeyen programları kurmak da pek mantıklı değil. Bugün sizlere Youtube‘dan çevrimiçi bir şekilde video indirebilen iki siteyi anlatacağız.

 

1. Offliberty

 

Offliberty adlı siteye giriyorsunuz. Gördüğünüz çubuğa indirmek istediğiniz Youtube video linkini yapıştırıp Off ikonuna tıklıyorsunuz. Gerisini Offliberty sizin için yapıyor.Linki yapıştırdığınız zaman ‘Wait..’ diye bir yazı çıkıyor.

 

 

Yükleme işlemi bittikten sonra indirmeniz için size bağlantı adresi gönderiyor.

 

 

İsterseniz video, isterseniz mp3 olarak indirebiliyorsunuz. Videoyu yapıştırıp Off‘a tıkladığınızda karşınıza böyle bir menü geliyor. Kısa bir süre rakamların saydığını göreceksiniz. Site kendi serverında videoyu hızlıca çevirip hem video hem de mp3 olarak size sunuyor. Offliberty öncelikli olarak mp3 dosyasını hazırlıyor. Video olarak isterseniz “I Want Video File”a tıklamalısınız. Biz tıkladık ve o da hazır hale geldi. Hepsi bu kadar. Sonra sarı renkli yerlere sağa tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek indirdiğiniz video ya da mp3’lerin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

2. Keepvid

Bir diğer alternatifiniz de Keepvid olabilir. Keepvid sitesine girip Offliberty’de de olduğu gibi indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırıyorsunuz.

 

 

Videoyu yapıştırdıktan sonra Keepvid‘in avantajlı ve dezavantajlı kısımlarını görüyoruz. Avantajı, video dosyası indirme konusunuda. Biliyorsunuz artık Youtube‘a videolar HD ya da Full HD kalitesinde yükleniyor. Siz bunları Youtube’da 240p,360p,480p,720p ve 1080p olarak izleyebiliyorsunuz. Keepvid size şöyle bir güzel imkan sunuyor. Hangi çözünürlüğe ihtiyacınız varsa seçip indirebiliyorsunuz. (Tabi her video yüksek çözünürlüklü upload edilmediği için Keepvid size sadece videonun en yüksek boyutlarını sunabiliyor. Bu kimi zaman 360p kimi zaman 1080p olabilir.)

 

Ben yine Enigma – Sadness [HQ] videosunu anlatacağım.

 

 

Eğer Offliberty‘de olduğu gibi indirmek istediğiniz videoyu sadece mp3 olarak indirmek isterseniz sizi başka bir siteye yönlendiriyor Keepvid. Videoların üstüne tıklayarak video indirebiliyorsunuz. Mp3 için bir kaç tıklama yapmanız daha gerekecek.

 

Sizlere anlattığım video: http://www.youtube.com/watch?v=FfRAiTtOVEY

About Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Check Also

Galatasaray 11– 0 SV Kirchbichl!

Bir Galatasaraylı taraftar olarak dün oynanan maçı ‘şoke’ olarak izledim 🙂 hiç bu kadar gol …

2 comments

  1. 3. http://www.youtube-mp3.org Sürekli Kullandığım Site 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: checked