Windows 10 BEDAVA Olacak!

 

Haber Terry Myerson‘dan geldi! Microsoft yetkilerinden Terry Myerson, Reuters’a verdiği bir demeçte şu anda kullanmakta olduğumuz Windows orijinal olsun ya da olmasın, Windows 10’a bedava geçiş yapabileceğimizi iddia etti.

Myerson bu amaçla Çin’deki yüz milyonlarca korsan kullanıcıyı tekrar kazanmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi. Ve bu da internet basınında bazı kafa karışıklıklarına neden oldu.

Kimi kaynaklar bu uygulamanın sadece Çin için geçerli olduğunu savunurken, kimi kaynaklarsa Myerson’ın sözlerindeki “orijinal olsun ya da olmasın gerekli özelliklere sahip tüm PC’ler için geçiş bedava olacak” ibaresinden yola çıkarak bu uygulamanın dünya çapında olacağını iddia etti.

Genel kanıysa bu uygulamanın dünya çapında olacağı yönünde.

Kafamı karıştıran şey ise; Store (Uygulamalar) ücretli mi olacak?

About Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Check Also

Windows 8 İçin Mükemmel Gizli Ayarlar!

Chip sitesinde gezerken şöyle bir makale gözüme çarptı ve uyguladım 🙂 Sizin de seveceğinize eminim. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: checked