SMF Modifikasyon / Paket Nasıl Kurulur?

Simplemachines forumlarında yeni başlayan bir arkadaşımın isteği üzerine bir anlatım yapayım dedim. Bu anlatımı yazdıktan sonra Simplemachines Türkçe bölümünde Dökümasyon kısmınada eklemiş olacağım. Smf 2.X sürümlerinde modifikasyon yüklemekte sıkıntı çeken arkadaşlarım bayağı bir oldu. Restorant’da çalışmam nedeniyle pek fazla internete giremediğim gerekçesiyle bir şeyler karalayamıyordum. Buda benim için bir bahane olmuş oldu 🙂

 

SMF 2.X Modifikasyonlar Nasıl Kurulur?

Yüklemek istediğiniz paketi Temel > Paket Yöneticisi > Paket indir kısmından adımları izleyelim.

 

Paket indir seçeneğine tıkladıktan sonra, Paket yükle seçeneğine tıkladıktan sonra yükleyeceğimiz paketi seçerek devam edelim.

 

Ben örnek olsun diye PrettyUrls1.0 kuracağım.

 

 

Seçtiğiniz paketi hemen sağ tarafta bulunan ‘Yükle’ butonuna bastıktan sonra diğer adıma geçiyoruz.

 

 

Paket başarıyla yüklendi seçeneğini alacaksınız. Eğer bu kısımda hata alırsanız, FTP’nizde bulunan forum ana dizinideki Packages dosyasına CHMOD değerini ‘777‘ olarak uygulayın ve tekrar deneyin.

 

 

Modifikasyonu yükle seçeneğine tıklayarak kuralım.Şuan bende sorun vermedi. Eğer hata alırsanız lütfen Simplemachines forumlarından destek talebinde bulunun. Hiç bir şekilde devam etmeyin!

 

 

Alt kısımda bulunan ‘yükle‘ butonuna bastıktan sonra paketimiz kurulmuş olacak! Paketi başarılı bir şekilde kurdum. Eğer sorun yaşarsanız lütfen buradan konu üzerinden yorum bırakın. Hemen dönüş yapacağım.

 

İyi çalışmalar.

About Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Check Also

SMF – Düzenli Bir İstatistik

SimpleMachines forumlarının 1.x sürümündeki istatistiği (default) halini hepimiz biliyoruz. Ben biraz çeki düzen getirmek istedim …

3 comments

  1. Konuyu inceledim çok özenle hazırlanmakla beraber smf kullanıcısı olan arkadaşlarımız için güzel bir kaynak olmuş çalışmalarınızın devamını bekleriz.

  2. Sitemde yayınladım teşekkürler güzel anlatım olmuş Emre hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: checked